English German Italian France Polish Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian

SİTEMİZ DUŞAKABİN İZMİR,YENİ YÜZÜYLE SİZLERLE BİRLİKTE...
Tüketici ve ziyaretçi dostlarımıza kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla yeniden hazırladığımız sitemiz duşakabin izmir yeni yüzüyle hizmetinize girdi...Son derece kolay kullanımı ve sektörde bir ilk olan duşakabin fiyat paneli ile farklılık yaratacağına inandığımız www.dusakabinizmir.com da ekonomik ve kaliteli duşakabin çeşitleri ile sizleri bekliyoruz.
DUŞAKABİN KULLANIM VE KALİTE BİLGİLERİ...

Fitilli duşakabin ve silikonlu duş kabini arasında ne fark vardır?
Silikonlu duş kabini ya da fitilli duş kabini arasında herhangi bir avantaj farklılığı yoktur.Çünki dikkat edilmelidir ki duşakabinin panel bölümleri fitilli olsa bile kabini yanlarda fayanslara ve aşağıda küvet üzerine sabitlerken ve izolasyon yaparken yine silikon kullanılacaktır.Burada önemli olan kabin silikonlu bile olsa silikonun kaliteli hammaddelerle üretilmiş olmasıdır.
Duşakabin profillerindeki boyalar iki üç yıl gibi kısa bir sürede niçin atar?


Banyo Kabini boyalarının atmasında etken olan iki önemli faktör rol oynar. Birincisi duşakabin profillerinde ukullanılan alüminyumun kalitelisidir. Duşkabinin profil aksamındaki alüminyum hammaddesinin içindeki yabancı madde oranının yüksekliği profilin ömrünü çok kısaltır .Hurda bile olsa alüminyumun yeniden işlenmesi esnasında uygulanan prosedür, profillerin üzerine uygulanan boyanın kalkması ya da kalkmaması konusunda önemli bir etmendir.Bir diğer önemli Faktör de tabii ki duşa kabininizin profillerine uygulanan boyanın kalitesidir.
Aldığımda yoktu ama hiçbirşey yapmadığım halde duş kabinimin camları zamanla kendi kendine çatladı bu neden olabilir?

Duşakabin camları eğer polistren (Halk arasında mika cam ya da plastik cam da deniliyor) malzeme ise desen verilirken,imalat esnasında ya da nakliye esnasındaki yanlış uygulamalar camın üzerinde mikron boyutlarında çok küçük çatlamalara sebebiyet verebilir ( Duşakabin camı üreticisi firmanın üretim ve hizmet kalitesi önemli etkendir) Bu gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklar,zamanla banyo ortamında yaşanan ani sıcaklık değişikliklerinden kaynaklanan ani genleşip büzülmeler nedeniyle büyük kırıklar haline gelir.
Duşa kabin kayar panelleri sık sık yerinden çıkıyor bunun sebebi ne olabilir?
Duşakabin kayar panellerinin yerinden çıkmasında önemli faktör,tekerleklerin yıpranmasıdır. Tekerleklerin yıpranmasındaki önemli sebep ise duşakabin tekerleğinin göbek ve dış kısmının kalitesiz malzemeler ile üretilmesidir.Göbek kısmı pirinç malzeme ile dış kısmı ise derlin adlı malzeme ile yapılırsa duşakabin kayar panelleri daha dayanıklı olacaktır.Özellikle tekerleğin dış kısmı sıradan plastik ile yapılırsa çabuk yıpranır hatta kırılır..
Camlar temper (otomobil camı) olsa bile kireç lekesi tutuyor sebebi nedir?
İster temper camlı duşakabin olsun isterse polistren camlı duşakabin olsun yaşadığınız şehrin su sertliği ile paralel olarak duşakabin mutlaka kireç tutar.Her ne kadar bazı satıcılar ''üzerine özel bir kimyasal uyguluyoruz bizim duşakabinimiz su tutmuyor'' dese de uygulanan o işlem etkisini kaybettikten sonra mutlaka kireç tutacaktır. Bu durumda bizim tavsiyemiz.Küçük bir çeksil ile her banyo dan sonra kabininizin camlarını sıyırıvermek olacaktır.
DUŞAKABİN HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR --

Duşakabin günümüz dünyasında banyo ortamlarının vazgeçilmezidir...kombi, çamaşır makinesi, banyo dolabı gibi ürünlerle artık içinde neredeyse sermaye barındıran bir banyo duşakabin sayesinde rutubet ve buhar gibi olumsuz etkilerden korunarak daha uzun ömürlü olacaktır.
--Çağdaş yaşamın vazgeçilmezlerindendir duşakabin....Özellikle çalışan insanın evine geldiğinde,şehrin stresinden,kirinden,sıcağıdan arınmak için kendini atıverdiği, artık hergün hatta günde birkaç kere enazından şöyle bir rahatlamak için suyun altına girip çıktığımız banyolarımızda duşakabinin olmaması ihtimalini artık düşünemiyoruz bile...
--Duş kabini sayesinde banyolarınız, evinizin herhangi bir odası gibi kuru ve daha kolay temizlenebilir bir hale gelecektir. --Duşa kabin alırken ucuz duşakabin sloganı her ne kadar tüketici dostlarımız açısından cezbedici bir faktör gibi görünse de unutulmamalıdır ki, kaliteden taviz vermeden hiçbirşey ucuza satılamaz....
--Duşkabin tüketicisi dostlarımız unutmamalıdırlar ki en pahalı duşakabin en kaliteli duşakabin anlamına gelmemektedir.
--Duş kabininin polistren duşakabin, temper duşakabin, eloksal duşakabin, menteşeli duşakabin ya da krom duşakabin gibi özellikleriyle birlikte anılması o ürünün bu özelliğinden dolayı kaliteli olduğu anlamına gelmez.Örneğin bir temper duşakabinin de kalitelisi ya da kalitesizi vardır.
Duşakabin fiyatları …..
Kalite-fiyat ilişkisi,dünyanın neresinde olursa olsun ya da hangi ekonomik doktrinde olursa olsun,ikisi de aynı yönde ilerlemekte ya da gerilemektedir…Yani fiyat düştükçe kaçınılmaz olarak akıbet,kalitenin de düşmesidir.Ya da bu teorinin tersi olarak, eğer kalite yükseliyorsa maliyetler yükseldiği için doğal olarak fiyat da yükselecektir… Duşakabin Fiyat ilişkisinin de bu akışın tersine ilerleme şansı bulunmamaktadır….Tüketici dostlarımız duşakabin alırken kaliteyi bir kenara bırakarak sadece fiyat kriterini göz önünde bulundururlarsa, uzun yıllar kullanılacak bir duşakabin yerine,bir iki yıl içinde çürümeye ve deforme olmaya mahkum bir ürüne sahip olacaklardır… Tüketici dostlarımız unutmamalıdırlar ki, dünyanın tüm iktisadi yapılarındaki bu ekonomi prensibi, dusakabin fiyat ilişkisi için de geçerlidir.

Ucuz duşakabin !...
Tüketici dostlarımız alışveriş yaparken piyasa koşullarının da zorlamasıyla (ekonomik krizler vb.) haklı olarak her geçen gün her şeyin daha ucuzuna eğilim göstermektedirler...Ancak bu eğilim tüketicilerimizi önemli bir hataya da sürüklemektedir...Kesinlikle unutulmamalıdır ki ucuz duşakabin her zaman doğru duşakabin değildir... Örneğin Uzak doğudan gelen bir çok ürün gibi ithal edilen duşakabinlerin büyük bölümünde de gerekli kontrollerin yapılmamasından kaynaklı, insan sağlığını önemli ölçüde etkileyecek bir çok problem bulunmaktadır.Sorun, servis ağlarının olmaması nedeni ile daha tüketicinin aldığı ürününmontajı esnasında başlamakta ve montaj işçiliği de ucuz olsun diye ehil olmayan eller tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda tüketicilerimiz bu tür uzak doğu menşeli ürünleri sadece daha ucuz duşakabin diye almak suretiyle, hem sağlık açısından kendilerine zarar verebilecekleri gibi, farkında olmadan yerli sektörün gelişmesine de sekte vurmaktadırlar. Uzak doğudan gelen ürünler sadece sektörün değil, ülkemizin ekonomik gelişmesini tümüyle olumsuz etkilemektedir. Bu ürünler kısa sürede problemler çıkartmakta ve karşısında muhatap bulamayan tüketicinin ikinci defa duş kabini almasına sebep olmaktadırlar. Bu da milli servetin sokağa atılması demektir.
İŞTE KONU HAKKINDA 15 OCAK 2007 TARİHİNDE HÜRRİYET GAZETESİNDE Erkan Çelebi imzasıyla YAYINLANAN YAZININ BAZI BÖLÜMLERİ...
'' 99 YTL'ye kadar düştü duşakabin 'kalitesiz' oldu''
AŞIRI rekabetin yaşandığı 40 milyon dolarlık duşakabin pazarında, birbirlerinden müşteri kapmak için fiyatları 99 YTL'ye kadar çeken firmalar, sadece kaliteden değil, satış sonrası hizmetlerden de taviz veriyor. Bunun sonucunda, fiyatın cazibesine kapılıp satın alınan kalitesiz kabinler, bazı üretici firmaların duyarsızlığı yüzünden çöpe atılmak zorunda kalınıyor. 4 milyar dolarlık banyo pazarından 40 milyon dolar pay alan duşakabinde, firma sayısı 250'ye ulaştı. Aşırı rekabetin yaşandığı pazarda, birbirlerinden müşteri kapmak için fiyatları 99 YTL'ye kadar çeken firmalar, sadece kaliteden değil, satış sonrası hizmetlerden de taviz veriyor. Bunun sonucunda, fiyatın cazibesine kapılıp, satın alınan kabinler, bazı üretici firmaların duyarsızlığı yüzünden çöpe atılmak zorunda kalınıyor. Bunlar arasında, merdiven altı üretim gerçekleştiren firmaların yanı sıra, finansal sorun yaşayan Star Duş gibi 20 yılı aşkın süredir üretim gerçekleştiren firmalar da bulunuyor. Arkadaşımız Ayşegül Akyarlı Güven'in yaptığı araştırmaya göre, 1984 yılında İntermart adlı firmanın sektöre kendi markasını vererek ilk kez duşakabin üretimini gerçekleştirdiği Türkiye'de, bugün firmaların yıllık üretim rakamları 400 bin adetleri buluyor.
KALİTE SORUNU:
Kalitesiz PVC ve cam panellerde yaşanan kırılma,patlama gibi sorunlar can güvenliği açısından tehlike oluşturabiliyor
Ancak, özellikle merdiven altı üretim gerçekleştiren firmaların, düşük fiyat politikası, sektörde kaliteden tavizi de beraberinde getiriyor. Sadece merdiven altı üreticileri değil, Star Duş gibi kalitesiz ürünlerle rekabette zorlanan firmalar da satış sonrası hizmetlerden taviz vererek, müşterilerinin mağdur olmasına neden olabiliyor. Bunda da, son teknoloji kullanılarak fiyatı 1000 YTL'ye kadar ulaşan kalın ve darbelere dayanıklı esnek panellerin kullanıldığı ürünlerin, 99 YTL'ye satılan ince ve dayanıksız panellerden oluşan, kalitesiz aliminyumla üretilen duşakabinlerle rekabet edememesi etkili oluyor. Pazarın kalitesiz ucuz ürünlere kaymasıyla birlikte sektörde yaşanan sorunlar da artıyor. bunun sonucunda satın alınan duşakabinler, sökülüp, yerine yenilerinin alınması gerekebiliyor. Kalitesiz PVC ve cam panellerde yaşanan kırılma, patlama gibi sorunlar can güvenliği açısından da tehlike oluşturabiliyor. ERKAN ÇELEBİ

Anasayfa   |    Fiyatlandirma   |    Ürünlerimiz   |    İletisim
Google   ...::: DUŞAKABİN HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER VE HABERLER :::...

DUŞAKABİN HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER VE HABERLER. Kaiteli ve ucuz duşakabin modelleri,

duşakabin izmir, duşakabin, duş kabini, duşakabin fiyat, kaliteli duşakabin, duşkabin, duşa kabin, ekonomik duşakabin, fitilli duşakabin, silikonlu duşakabin, kabin, banyo kabini, ucuz duşakabin,

Bookmark and Share